Eczacıbaşı İntema'nın Türkiye temsilciliğini yaptığı, mutfak mobilyaları alanında dünyanın öncü markası olan Bulthaup, 1949 yılında Almanya'nın güneyinde yer alan fabrikasında faaliyetine başlamıştır. Modern teknolojinin olanaklarını, kullanılan malzemelerin kalitesi ve işçilikteki ustalığıyla birleştiren Bulthaup, geçmişten günümüze kaliteli ve fonkisyonel mobilya denince ilk akla gelen marka olmuştur.

Avrupa mutfak sektörüne yenilikçi ve yaratıcı tasarımları ile yön veren Bulthaup, 1980 yıllarından bu yana mutfak mobilyası sistemlerinin gelişiminde öncü marka olmuştur.

Önceleri mutfaklarda kullanılmak üzere büfe tarzı dolaplar üreten Bulthaup, 1969 yılında, "Stil 75" adı altında satışa sunulan kompakt mutfak ünitesi ile, zamanın tasarım standartlarında büyük bir atılım gerçekleştirmiştir.

1950 ve 1970'li yıllar arasında mutfak mobilyası alanında sayısız yenilikler sunan Bulthaup, 1974 yılında mutfak mekanının fiziki özellikleri ve ihtiyaçlarına göre modüler olarak üretilen modern çizgilere sahip "Concept 12" ile bu sektörde bir ilke daha imza atmıştır. Yalın ve sade çizgilere sahip ve miminnalist bir anlayışa sahip "System b" ile, mutfakta fonksiyona farkli bir yaklaşım getirmiş, System 25 serisi ile de malzeme, modül ve ürün çeşitliliği ile her ihtiyaca uygun çözüm alternatifleri sunmuştur. Yıllar içinde sürekli yaptığı atılımlar ve yeniliklerle mutfak mobilyası sektöründeki liderliğini sürdüren Bulthaup, son olarak yeni serisi "b3"' ile yalınlık, sadelik, fonksiyonellik ve estetiğin bütünleştiği tasarımında, tüketicilerin farklı beklentilerine cevap verecek seçenekler sunmaktadır.

Bulthaup yaşam alanları tasarlar: Mutfağınız, yaşam alanınızdır. Bulthaup, yaşadığınız mekana ve ihtiyaçlarınıza kusursuzca uyan, estetik ve teknik açıdan mükemmel tasarlanmış mutfak sistemleri üretir. Mutfağınızı stil sahibi, kaliteli ve esnek bir yaşam alanı olarak yeniden tasarlar. Size minimalist çizgilerle çerçevelenmiş, koskoca bir yaşam alanı yaratır.

Bulthaup bir tasarım felsefesidir: Bulthaup'un mutfak tasarım anlayışına yön veren felsefesinin kökleri Bauhaus'a dayanır. Bulthaup bu felsefe ile mutfağınızı, kullanacağınız her elemanın elinizin altında olduğu ama iş akışınızın ve hareketlerinizin kısıtlanmadığı ferah bir alana dönüştürür. Fonksiyonellik ve ergonomiyi, minimalist çizgilerde kesiştiren Bulthaup'un öncüsü olduğu bu anlayış, onu 1997'de 'Avrupa Tasarım Ödülü' ile buluşturmuştur.

Bulthaup'a kalbinizi açın: Mutfağınız, evinizin kalbidir. Bulthaup, evinizde iletişimin ana merkezi olan mutfağınızı estetik bir biçimde tasarlarken, doğal görünümlü ve yüksek kaliteli materyaller kullanır. Böylelikle ailenizle yemek yiyebileceğiniz, dostlarınızla kahvenizi yudumlayabileceğiniz sıcaklıkta bir sohbet mekanı yaratmış olur. Size düşen yalnızca, kalbinizi Bulthaup'a ve sevdiklerinize açmaktır.

Bulthaup b3: Bulthaup'un yeni serisi b3, mutfak tasarımında bir evrimdir. Çünkü b3 ile mutfak planlaması alışıldığı gibi yer ekseninden başlamaz, duvarlar işlev kazanır. b3 mutfak sisteminin temel iskeletini oluşturan duvar, birden çok fonksiyona hizmet ederek hayatınızı kolaylaştırır. Çalışırken ihtiyaç duyacağınız her eleman; mutfak dolapları, cihazlar, aydınlatma ve diğer tüm aksesuarlar, duvarınıza boydan boya monte edilen bir panele asılır. Bu 'yüzer mutfak' görünümü, mimarinin hafifliği, sadeliği ve sağlamlığı ile tamamlanır.

b3 serisi planlamada mutfak mekanını incelikle tasarlama imkanı sunuyor. Renkler ise nötr çünkü b3'te mekana rengi aksesuarlar ve en önemlisi içinde yaşayan insanlar veriyor.

Bulthaup'a göre, "İyi bir tasarım genel mimariye hükmetmeden, mekanın doğal özelliklerine ve hatlarına uyumlu bir şekilde dinamizmini arttırmalı ve mekanı tamamlayıcı olmalıdır." Bu ana felsefesi, b3 serisinde de belirgin olarak ortaya çıkıyor. Temel olarak b3 tasarımının arkasında 4 ana ilke yer alıyor; Hafiflik, Yalınlık, Malzemede Doğallık ve Fonksiyonellik.

Detaylı bilgi için: www.bulthaup.com